Zbiór: Spacer przez Sears Roebuck & Co.

Firma Sears, Roebuck i Spółka założona przez Richarda Warrena Searsa, który zaczynał jako pomocnik na stacji kolejowej od handlu zegarkami, w 1886 założył R.W. Sears Watch Company, a później ze swoim wspólnikiem, zegarmistrzem Alvah Curtisem Roebuckiem założył w 1892 to, co stało się imperium sprzedaży wysyłkowej. Katalog wysyłkowy firmy – która szybko rozwinęła się z handlu zegarkami i biżuterią – obejmował wszystko, od szpilki po domy, które wysyłano jako „modele do składania” wagonami towarowymi.

W roku 1906 otwarto „miasto w mieście”, ogromny (16 hektarów!) kompleks firmy w Chicago na West Side (który działał do roku 1993, a do 1973, kiedy ukończono Sears Tower, mieścił główne biura firmy). Działały tam stołówki, przestrzenie rekreacyjne, własna straż pożarna, gazeta, policja, itd.

W 1992 zamknięte tereny zaczęto przebudowywać na mieszkania. Z oryginalnych budowli pozostały trzy (w tym główny budynek biur, znacznie powiększony w stosunku do tego widocznego na zdjęciach) oraz wieża głównego gmachu.

Serię 50 stereoskopowych fotografii „Spacer przez Sears, Roebuck i S-ka” wydrukowano w dużych nakładach około roku 1908 jako reklamę potęgi firmy.